Manda Yoğurt

Manda yoğurdunu diğer yoğurtlardan ayıran en önemli özelliği %60 kalsiyum, %40 daha fazla protein içermesi ve kolesterolünün daha düşük olmasıdır.
Vücuda oldukça fayda sağlayan A vitaminin E vitaminin dönüşümünden elde etmesi de manda yoğurdunun içindeki yararlı bakteri özelliklerindendir. Manda yoğurdu diğer yoğurtlara göre daha beyaz görünümdedir.
Doğal antibiyotik
100 gram doğal manda yoğurdunda yaklaşık olarak 97 civarında kalori bulunmaktadır. İçeriğinde çok fazla B12 vitamini içermesinin yanında manda yoğurdunun doğal antibiyotik özelliği de bulunmaktadır.
Manda yoğurdunun sayısız faydaları;
Çocuklarda küçük yaştan itibaren alerji riskine karşılık içeriğindeki laktoz oranının düşük olması sebebiyle alerjiye sebep olmamaktadır.
Kırmızı et tüketmeyen kişiler için eşdeğer besin niteliğindedir.

Kıvamı oldukça yoğun bir yoğurt olduğundan doyurucu niteliktedir.
Enerji içeriği yüksek bir besin olduğundan kişiyi gün boyu zinde tutmaktadır.
Sindirim sistemi ve bağırsakları düzenlemektedir.
Yapılan araştırmalar neticesinde kalın bağırsak kanseri riskini azaltmaktadır.
Yağ oranı yüksek bir besin olmasına karşılık kolesterol seviyesi yok denecek kadar azdır.
Çinko, magnezyum B12 vitamini oldukça yüksek bir besin kaynadığı olması sebebiyle kalp sağlığı açısından olumlu faydaları bulunmaktadır.

Rezervasyon Formu

CAĞ KEBABI

CELAL USTA

Yılların ustası Celal Usta'nın marifetli ellerinden damak tadınıza sunmuş olduğumuz yöresel, doğal ve hakiki tadında lezzetlerimizle hizmetinizdeyiz. Temizlik, titizlik, güleryüzlü hizmet ana ilkelerimizdendir.
Etlerimizin kesilmesi, hazırlanması, terbiye edilmesi odun ateşinde özenle pişirilip servis edilişine kadar süreçte daima kaliteyi üst planda tutuyoruz. Kullandığımız ham maddeleri en taze ve en doğal ürünlerden seçiyoruz.
Lavaşımızı anında tandır fırınımızda pişiriyo ve size sunuyoruz.

ÜCRETSİZ OTOPARK

ORGANİZASYON

ÜCRETSİZ SERVİS